[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Yarwa
    Elegance
    • 2010
    • 915
    • BMW

    jak już kilka stron wczesniej pisałem mam podobny problem. Dziś zgłosiłem w ASO, za kilka dni maja mi mierzyć - dziś nie chcieli bo kierownika nie ma :roll: Ale mniejsza z tym. Z ciekawości przechodząc koło octy na parkingu, która jest na sprzedaż, zrobiłem jej pomiar z tyłu (miałem miarkę przy sobie). Nówka 1,4TSI hatchback, z tyłu wyszło 370mm :!: Nie było to żadne auto demo, tylko nówka z fabryki, nie wiem ile miała przejechane ale pewno kilkanascie km.

    Komentarz

    • misiul
      Rider
      • 2011
      • 521

      Zamieszczone przez Yarwa
      jak już kilka stron wczesniej pisałem mam podobny problem. Dziś zgłosiłem w ASO, za kilka dni maja mi mierzyć - dziś nie chcieli bo kierownika nie ma :roll: Ale mniejsza z tym. Z ciekawości przechodząc koło octy na parkingu, która jest na sprzedaż, zrobiłem jej pomiar z tyłu (miałem miarkę przy sobie). Nówka 1,4TSI hatchback, z tyłu wyszło 370mm :!: Nie było to żadne auto demo, tylko nówka z fabryki, nie wiem ile miała przejechane ale pewno kilkanascie km.
      Jak nówka z fabryki to i bak prawie pusty..
      Ja również będę reklamował w marcu na GW. Przygody z siadającym tyłem miałem w latach 90 z corolla. Nie po to kupiłem tak pojemne i ładowne auto by nic nie móc nim przewieźć

      Komentarz

      • piter-wroc
        Drive
        • 2011
        • 99

        Po tylu zgłoszeniach wadliwych sprężyn już powinni się przyznać do wady fabrycznej, a Skoda dalej brnie w ten ślepy zaułek.
        O2 Kombi Tour

        O2 Tour Rosso Brunello

        Komentarz

        • Rosomak
          L&K
          • 2011
          • 1365
          • Octavia II (1Z3)
          • BSE 1.6 MPI 102 KM

          Zamieszczone przez piter-wroc
          powinni się przyznać do wady fabrycznej, a Skoda dalej brnie w ten ślepy zaułek
          ...i to właśnie zaczyna mnie u nich wqrwiać!!!
          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

          Komentarz

          • dziadekk
            Rider
            • 2011
            • 355
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Czy ktoś z Kolegów korespondował z SAP ws. wymiarów ew. odniósł sukces na gwarancjii.Ja napotkałem opór, który mnie zmobilizował, pomiar wykazał 365 mm.

            Komentarz

            • geralcik
              Drive
              • 2011
              • 61

              Zamieszczone przez dziadekk
              Czy ktoś z Kolegów korespondował z SAP ws. wymiarów ew. odniósł sukces na gwarancjii.Ja napotkałem opór, który mnie zmobilizował, pomiar wykazał 365 mm.
              ja czekam teoretycznie "tylko" na umówienie terminu wymiany, ale nie uwierzę dopóki nowe sprężyny nie będą zamontowane w aucie


              edit z ostatniej chwili

              właśnie dzwonili z serwisu, sprężyny przyszły, w czwartek wymieniamy

              obaczymy jak będzie po wymianie
              Turas 2 mit gas naturlich

              Komentarz

              • Rosomak
                L&K
                • 2011
                • 1365
                • Octavia II (1Z3)
                • BSE 1.6 MPI 102 KM

                Zamieszczone przez dziadekk
                Czy ktoś z Kolegów korespondował z SAP ws. wymiarów ew. odniósł sukces na gwarancjii.
                Ja dziś byłem na OT LPG przy 1000km i w związku z tym tyłem zrobili zdjęcia i pomiary i poszło zapytanie do SAP...
                Ciekawe co będzie dalej...???
                Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                Komentarz

                • madmac
                  Classic
                  • 2010
                  • 17

                  Byłem wczoraj w serwisie i z pomiarów wyszło im że jest OK - mierzyli "wysokość w prześwicie", która zgodnie z instrukcją (str.182) wynosi 140 mm. Jako punkt pomiaru prześwitu wzięto najniższy punkt podwozia i podłoże. Z moich pomiarów robionych zgodnie z zaleceniami tego wątku wyszło 390 z przodu i 360 z tyłu.
                  Czy może ktoś podać konkretnie czy są jakieś normy określające wysokość zawieszenia z przodu i z tyłu dla OII?

                  Komentarz

                  • Rosomak
                    L&K
                    • 2011
                    • 1365
                    • Octavia II (1Z3)
                    • BSE 1.6 MPI 102 KM

                    Zamieszczone przez madmac
                    Byłem wczoraj w serwisie
                    W którym ASO byłeś?

                    Zamieszczone przez madmac
                    Czy może ktoś podać konkretnie czy są jakieś normy określające wysokość zawieszenia z przodu i z tyłu dla OII?
                    Źródło: Książka: ,,Skoda Octavia II'' WKiŁ Jiri Schwarz strona:185-186
                    Załączone pliki
                    Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                    http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                    Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                    Komentarz

                    • madmac
                      Classic
                      • 2010
                      • 17

                      W którym ASO byłeś?
                      Na Bielanach w Wawie (ul. Sokratesa)
                      Dzięki za pouczające obrazki!

                      Komentarz

                      • geralcik
                        Drive
                        • 2011
                        • 61

                        melduję, że właśnie wróciłem z Krakowa z InterAuto po wymianie sprężyn z tyłu, na gwarancji oczywiście. różnica ogromna, auto stoi idealnie równo, prowadzi się o niebo lepiej, jest sztywniejszy z tyłu sporo ale w granicach rozsądku, dla mnie to zaleta bo na zakrętach jest super ale dalej komfortowo. i nie buja się na garbach w ogóle. obsługa też bez zarzutu, wymiana trwała godzinę i tyle. także drążcie temat w swoich ASO bo warto!
                        Turas 2 mit gas naturlich

                        Komentarz

                        • Rosomak
                          L&K
                          • 2011
                          • 1365
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                          geralcik, ASO
                          Zamieszczone przez geralcik
                          z Krakowa z InterAuto
                          wysyłało w Twojej sprawie pismo/zapytanie do SAP, czy sami z siebie wymienili?
                          Pytałeś może na jakie sprężyny wymienili? (Jakiś numer, lub od jakiego modelu...)
                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                          Komentarz

                          • yunior81
                            RS
                            • 2010
                            • 1657
                            • Octavia I (1U2)
                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez geralcik
                            po wymianie sprężyn z tyłu
                            Jak mozesz to wrzuć tu jakieś numery tych sprężyn....

                            Komentarz

                            • dziadekk
                              Rider
                              • 2011
                              • 355
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                              Też czekam na odpowiedź aso, ale opór jest potężny i grubiański, za kasę to i owszem wiedzą dokładnie,co trzeba wymienic, ale na gwarancji, to może amortyzatory może..... A najlepszy cytat "kupił pan samochód z gazem i tak musi byc, gdyby pan kupił bez gazu to inna sprawa". Samochód siedzi na dupie jak kopa siana, wygląd tragiczny.
                              Spław z pozycji BOK- taki profesjonalista w spławianiu klienata, ale reklamę ASO zrobię trochę później, bo przegiął pałkę.

                              Komentarz

                              • mil
                                Drive
                                • 2011
                                • 50

                                W poniedziałek mam wymianę, nie wiem na jakie. Jak będą mi zakładać spytam co założyli.

                                Komentarz

                                • Rosomak
                                  L&K
                                  • 2011
                                  • 1365
                                  • Octavia II (1Z3)
                                  • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                  Zamieszczone przez mil
                                  Jak będą mi zakładać spytam co założyli.
                                  zapytaj się o numer części aby mogli założyć sobie też ci na których ASO wypnie dupę...

                                  [ Dodano: Czw 01 Mar, 12 19:21 ]
                                  A takie moje pytanie odnośnie tematu:
                                  Jest ktoś z W-wy lub okolic co drążył temat w ASO i mu pozytywnie załatwili, tzn wymienili? Jeżeli tak, to które to ASO było pozytywne?
                                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                  Komentarz

                                  • geralcik
                                    Drive
                                    • 2011
                                    • 61

                                    Zamieszczone przez mkania777
                                    geralcik, ASO
                                    Zamieszczone przez geralcik
                                    z Krakowa z InterAuto
                                    wysyłało w Twojej sprawie pismo/zapytanie do SAP, czy sami z siebie wymienili?
                                    Pytałeś może na jakie sprężyny wymienili? (Jakiś numer, lub od jakiego modelu...)
                                    kurcze w sumie to dupa ze mnie bo nawet nie pomyślałem, żeby zapytać o to a teraz to nie wiem czy mi podadzą jak zadzwonie... ale jeszcze jeden kolega z forum się wybiera do InterAuto z tym tematem to może uzyska takie info...

                                    w każdym razie po wszystkich pomiarach jakie zrobili wysłali zapytanie do działu technicznego SAP jakie sprężyny i o jakiej charakterystyce mają założyć aby było dobrze. dostali odpowiedź, zamówili sprężyny i tyle. z tego co powiedzieli są to sprężyny z "katalogu" skody tylko o innej charakterystyce, ale nic więcej nie wiem. zrobione na gwarancji, nawet teczka z całą papierologią miała taką dużą pieczątkę GWARANCJA :szeroki_usmiech

                                    [ Dodano: Czw 01 Mar, 12 19:48 ]
                                    Zamieszczone przez dziadekk
                                    A najlepszy cytat "kupił pan samochód z gazem i tak musi byc, gdyby pan kupił bez gazu to inna sprawa"
                                    to samo usłyszałem w Ganinexie w Katowicach i generalnie mieli pretensje, że im dupe zawracam. dlatego jutro tam jadę z serdecznymi pozdrowieniami dla kierownika serwisu :evil:
                                    Turas 2 mit gas naturlich

                                    Komentarz

                                    • mil
                                      Drive
                                      • 2011
                                      • 50

                                      Jestem już po wymianie sprężyn. Ponoć wymienili na takie same jak są standardowe w katalogu.

                                      Tamte były jakieś dziwne założone. Te niby mają 4 kropki określające twardość. Poprzednie nie miały kropek oznaczających tylko biały pasek. Mówili że nie spotkali się z czymś takim, niby w fabryce takie założyli.

                                      Teraz mam wrażenie że auto parzy w dół a nie pod górę. Jak chciałem nacisnąć w bagażniku by sprężyny się ugięły to nie mogłem ich ruszyć, a nie jestem chucherkiem

                                      Auto prowadzi się o niebo lepiej, nie pochyla się tak na zakrętach jak dawniej, a wertepów czy kocich łbów nie czuć. Nie to auto.

                                      Załączam zdjęcia z boku oraz środka nadkola.
                                      Załączone pliki

                                      Komentarz

                                      • komoornik
                                        Ambiente
                                        • 2008
                                        • 150

                                        A ja właśnie byłem na mierzeniu w ASO.

                                        Wczoraj z 3/4 baku benzyny i prawie pełnym gazu wydawało mi się, że jakoś bardzo nisko stoi.

                                        Więc umówiłem się dzisiaj, żeby zobaczyli.

                                        Dotankowałem jeszcze specjalnie do pełna benzyny jak i gazu.

                                        Najpierw tylko wzięli auto na podnośnik i mówią, że wszystko świetnie. Dopiero jak im powiedziałem o zmierzeniu prześwitu, to się wzięli za robotę.

                                        Auto zmierzyli i wyszło niby 380 mm - czyli 4 mm poniżej normy. Ale, że jest gaz to zaprosili mnie co najwyżej na ponowne mierzenie, jak będzie w butli LPG pusto.

                                        P.S. Auto praktycznie nowe, niecałe 2000 km przebiegu.

                                        Komentarz

                                        • mil
                                          Drive
                                          • 2011
                                          • 50

                                          Jak nie chcą Ci wymienić jedź do innego ASO. Skoda Octavia ma najwyższa nośność 675 kg w swojej klasie

                                          Dla porównania z http://www.autocentrum.pl/nowe/skoda...km-tour-110857

                                          Porównanie wybranej cechy z innymi autami z tego segmentu:

                                          Honda Civic 1.8 i-VTEC (140 KM) 409 kg
                                          Volvo C30 1.6 (100 KM) 421 kg
                                          Chevrolet Lacetti 1.4 DOHC 16v (95 KM) 425 kg
                                          Alfa Romeo Giulietta Nuova 1.4 Turbo (120 KM) 430 kg
                                          Fiat Bravo 1.4 i 16V MPI (90 KM) 435 kg
                                          Toyota Prius 1.8 HSD (136 KM) 435 kg
                                          Fiat Linea 1.3 16v Multijet (90 KM) 440 kg
                                          Citroen C4 1.4 16v (90 KM) 445 kg
                                          Mazda 3 1.6 MZR (105KM) 460 kg
                                          Citroen DS4 1.6 VTi (120 KM) 470 kg
                                          Opel Astra 1.6 Twinport ECOTEC (115 KM) 475 kg
                                          Volvo S40 1.6 (100 KM) 476 kg
                                          Volkswagen EOS 1.4 TSI (122 KM) 487 kg
                                          Lancia Delta 1.4 Turbo-Jet (120 KM) 495 kg
                                          Toyota Auris 1.33 Dual VVT-i (101 KM) 500 kg
                                          Alfa Romeo 147 1.6 TS 16v (105 KM) 500 kg
                                          Renault Fluence 1.6 16V (110 KM) 500 kg
                                          Mitsubishi Lancer 1.5 MIVEC (109 KM) 500 kg
                                          BMW Seria 1 116i (122 KM) 500 kg
                                          Kia Rio 1.4 DOHC (97 KM) 501 kg
                                          Chevrolet Cruze 1.6 i (113 KM) 503 kg
                                          Toyota Corolla 1.33 Dual VVT-i (101 KM) 510 kg
                                          Nissan Tiida 1.6 (110 KM) 512 kg
                                          Volvo V50 1.6 (100 KM) 515 kg
                                          Renault Megane 1.6 16v (100 KM) 517 kg
                                          Kia Cee´d 1.4 DOHC CVVT (90 KM) 522 kg
                                          Renault Thalia 1.2 16v (75 KM) 526 kg
                                          Hyundai i30 1.4 DOHC (109 KM) 527 kg
                                          Subaru Impreza 1.5 i (107 KM) 540 kg
                                          Citroen Xsara 1.6i 16v (110 KM) 550 kg
                                          Dacia Logan 1.4 i (75 KM) 560 kg
                                          Audi A3 1.4 TFSI (125 KM) 560 kg
                                          Peugeot 308 1.4 16v (98 KM) 562 kg
                                          Seat Leon 1.4 MPI (85 KM) 569 kg
                                          Dodge Caliber 2.0 VVT (156 KM) 570 kg
                                          Ford Focus 1.4 Duratec (80 KM) 596 kg
                                          Volkswagen Jetta 1.6 (102 KM) 602 kg
                                          Volkswagen Golf 1.4 (80 KM) 608 kg
                                          Suzuki SX4 1.6 VVT (120 KM) 625 kg
                                          Skoda Octavia 1.6 MPI (102 KM) 675 kg
                                          Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT MPI (132 KM) 684 kg

                                          Komentarz

                                          • crop2
                                            Drive
                                            • 2010
                                            • 40

                                            Witam
                                            Jutro jade do ASO w Szczecinie na wymiane trzeciego światła STOP (wysiadło- auto 2 mieśące). Mam tam zmajomego więc coś z pierwszej ręki będe wiedział, bo powiem szczerze że woże co drugi dzień ko 180 kg na pace i nie jestem zadowolony, auto zachowuje się jakby nie miało amortyzatorów, podskakuje jak żabka. :jump:
                                            Mapiszę co powiedzieli

                                            Komentarz

                                            • Rosomak
                                              L&K
                                              • 2011
                                              • 1365
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                              Zamieszczone przez crop2
                                              Mam tam zmajomego więc coś z pierwszej ręki będe wiedział,
                                              to dowiedz się o numery części, tych sprężyn potrzebnych do wymiany, bo jak do tej pory nikt nie napisał!
                                              Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                              http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                              Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                              Komentarz

                                              • lu5asz
                                                RS
                                                • 2011
                                                • 2006
                                                • Octavia II combi (1Z5)
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Tylko szkodniki z LPG TO maja ,czy pozostale (PB,ON) tak samo?
                                                Kondziu

                                                OCP

                                                Komentarz

                                                • mil
                                                  Drive
                                                  • 2011
                                                  • 50

                                                  To samo, przeczytaj wątek

                                                  Komentarz

                                                  • crop2
                                                    Drive
                                                    • 2010
                                                    • 40

                                                    hehehe kolo zrobił wielkie oczy jak mu powiedziałem o problemie, pierwszy raz się z tym spodkał. ale ma to na uwadze. W pątek jadę jeszcze raz i coś się dowie na temat wymiany sprężyn i numer też się postara.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...